InWroc.pl - Multimedia http://inwroc.pl/multimedia http://inwroc.pl/graph/frontend/firma.png InWroc.pl http://inwroc.pl/ 1 Beauty and The Beat W sobotę 11 maja we wrocławskiej Hali Orbita wystąpił niezwykły duet wspierany Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz sześćdziesięcioosobowym Wrocławskim Chórem Akademickim.


zdjęcia: Paweł Pszczoła

]]>
Wed, 15 May 2013 13:19:49 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/46/Beauty_and_The_Beat
Ajuwerda - co to takiego ? Ajurweda to wywodzący się ze starożytnych Indii, najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny z przed 5000 lat. Słowo Ajurweda pochodzi od słów sanskryckich ”Ajus”- życie jako synonim zdrowia i „Veda”- wiedza, mądrość. Dosłownym tłumaczeniu Ajurweda oznacza – wiedzę o zdrowiu. Ajurweda traktuje ciało i umysł jako całość, nie skupia się na pojedynczych organach. Jest to nauka o nas samych, pozwala nam zrozumieć naszą naturę i odkryć nasze potrzeby. Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób, ale i przepisy na to – co jeść, jak dbać o siebie, jak żyć by pozostać w harmonii, szczęściu, zachowując zdrowie i długie życie.
Jedną z zasad Ajurwedy jest to, że nie smarujemy naszego ciała niczym, czego nie dało by się zjeść.
Właśnie dlatego wszystkie produkty Ajuwerdyjskie to produkty naturalne, a wszystkie kosmetyki, to kosmetyki tworzone na bazie ziół, owoców, przypraw, itp. Wszystkie kosmetyki Ajuwerdyjskie wykonane są ze składników naturalnych, według oryginalnych receptur Ajurwedy. Kosmetyki te można nabyć w sklepie internetowym Mydlarnia-Lakshmi.pl

]]>
Wed, 12 Sep 2012 18:25:33 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/45/Ajuwerda___co_to_takiego_
Cedrynek - Kosmetyki naturalne kosmetyków naturalnych i organicznych. Ciekawą propozycją dla osób szukających kosmetyków organicznych i naturalnych jest sklep cedrynek.pl. W ofercie kosmetyki naturalne do pielęgnacji dłoni, stóp, ciała, twarzy i włosów.
]]>
Thu, 06 Sep 2012 22:25:50 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/44/Cedrynek__Kosmetyki_naturalne
Serco tworzy 450 nowych miejsc pracy w Krakowie Serco, międzynarodowa firma usługowa, podpisała wstępny, trzyletni kontrakt z easyJet, jedną z głównych europejskich linii lotniczych, który dotyczyć będzie obsługi klienta. W ramach realizacji kontraktu, w siedzibie firmy Serco w Krakowie powstanie 250 nowych miejsc pracy. Jednocześnie Serco prowadzi nabór na kolejne 200 stanowisk związanych z innymi projektami realizowanymi w Krakowie.

„Linia easyJet obsługuje klientów z całego świata, dlatego nasi pracownicy będą pracować na co dzień w językach obcych – tłumaczy Małgorzata Raniszewska, Manager HR w Serco Polska. - Poszukujemy zmotywowanych osób, które biegle posługują się jedynym z czterech języków: francuskim, hiszpańskim, niemieckim lub włoskim. Zwracamy też uwagę na umiejętności komunikacyjne i łatwość radzenia sobie z różnymi klientami. Wcześniejsze doświadczenia mają dla nas mniejsze znaczenie; liczy się przede wszystkim zaangażowanie i chęć pracy z klientami.”

Większość z 450 osób zostanie zatrudniona na stanowisku Travel Agent i będzie zajmować się obsługą klientów zagranicznych: planowaniem i organizacją podróży oraz dokonywaniem rezerwacji. Na zainteresowanych czekają umowy o pracę, pakiet świadczeń dodatkowych, szkolenie wprowadzające oraz wiele szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Osobom spoza Krakowa firma może zaoferować wsparcie w relokacji. Ze względu na szybki rozwój branży turystycznej i krakowskiego biura Serco, pracownicy firmy mogą też liczyć na szerokie możliwości awansu wewnętrznego. Jako międzynarodowa firma zatrudniająca ponad 100.000 pracowników, Serco oferuje możliwości zatrudnienia na stanowiskach specjalistycznych i zarządczych w ponad 30 krajach.

***

Informacje o Serco

Serco jest międzynarodową firmą usługową notowaną na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która łączy szeroką wiedzę biznesową z działalnością opartą o wartości. Zwiększamy jakość kluczowych usług na całym świecie poprzez bardziej efektywne zarządzanie ludźmi, procesami, technologiami i aktywami. Doradzamy decydentom, projektujemy innowacyjne rozwiązania, integrujemy systemy i przede wszystkim, służymy społeczeństwu.

Serco zatrudnia ponad 100.000 pracowników w 30 krajach na całym świecie. Oferujemy pełne portfolio usług biznesowych dla klientów z sektora państwowego, przede wszystkim z obszarów zdrowia, edukacji, transportu, nauki i obrony. Posiadamy również rosnące portfolio klientów z sektora prywatnego, który obejmuje takie branże jak: handlowa, turystyczna, ubezpieczeniowa, finansowa, motoryzacyjna i mediowa. W krakowskim biurze specjalizujemy się w realizacji usług dla klientów z branży turystycznej.

Więcej informacji: www.sercopoland.com

 

]]>
Wed, 29 Aug 2012 09:46:58 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/43/Serco_tworzy_450_nowych_miejsc_pracy_w_Krakowie
Wewnętrzny networking receptą na rozwój biznesu UBS w Krakowie świętuje wzrost zatrudnienia i zdobywa Employer Branding Excellence Award

 W maju 2012 roku krakowskie biuro UBS osiągnęło liczbę 400 pracowników. Wydarzenie to stało się okazją dla firmy i zatrudnionych w niej osób do wspólnego działania wykraczającego poza standardowy zakres pracy.

Informację o wyniku zatrudnienia ogłosił Antony Roberts-York, prezes UBS Poland Service Centre (UBS PSC), na kwartalnym spotkaniu dla wszystkich pracowników. Następnego dnia o sile i randze wydarzenia mógł się przekonać każdy wchodzący do siedziby firmy: szklany szyb windowy w holu glównym biurowca oklejono logo UBS z poszczególnymi cyframi kluczowej liczby. Zaskakujący pomysł został wsparty plakatami, gdzie na zdjęciach widnieje „400” wkomponowane w przestrzeń biurową i posłużył za wskazówkę dla chętnych do udziału w rozpoczętym w tym dniu konkursie na zwizualizowanie w możliwie najbardziej kreatywny sposób liczby 400. Prace w formie zdjęć i grafik publikowano na firmowej platformie społecznościowej Connections w dwóch kategoriach – indywidualnej i zespołowej. Okolicznościowe smycze, które każdy mógł znaleźć na swoim biurku po przyjściu do biura, to już tylko drobny praktyczny dodatek do kampanii i do nagród przewidzianych w konkursie.

Tego rodzaju dodatkowe incjatywy to dla pracowników UBS codzienność, spotykają się bowiem nie tylko na zajęciach sportowych, ale też wspólnie angażują w działania na rzecz społeczności lokalnej w ramach stałych programów CSR: Community Affairs i Diversity. Ponadto, pomagają sobie wzajemnie podwożąc się do pracy w ramach „carpoolingu” czy też wymieniając się doświadczeniami na firmowym czacie dla rodziców. Wiele z tworzonych przez nich projektów ma swoje odzwierciedlenie w przestrzeni biurowej: miesiąc ekologii pod hasłem „GreenUp Your Life” pozwolił na zwiększenie w miejsu pracy ilości roślin, które pracownicy wcześniej samodzielnie przesadzali, natomiast inauguracja programu wyróżniającego menadżerów o wyjątkowych zdolnościach w budowaniu zespołu wprowadziła w biurze piłkarskie akcesoria i sportową atmosferę. Obecnie firma wciela w życie inicjatywę udziału w biegu sztafetowym o nazwie Krakow Business Run, którego celem jest pomoc charytatywna dla podopiecznej Fundacji Poza Horyzonty. Krakowskie biuro UBS nie tylko wspiera pracowników chcących wziąć udział w biegu, ale też jest jednym z inicjatorów i współorganizatorów imprezy obok Radisson Blu Hotel Kraków, Gminy Miejskiej Kraków, Fundacji Poza Horyzonty oraz firmy Luxoft – sponsora biegu.

Główny powód, dla którego zaangażowanie w dodatkowe tematy i akcje jest wśród pracowników tak popularne, to możliwość pokazania swoich talentów i rozwój umiejętności w dziedzinach, które nie tylko łączą się z ich podstawowym zakresem obowiązków, ale również z ich pasjami i hobby. Jest to także doskonała okazja do poznania osób z innych działów, z którymi niejednokrotnie nie mają styczności na co dzień. Dzięki temu pracownicy poszerzają grono swoich kontaktów i dowiadują się o zainteresowaniach i kluczowych kompetencjach kolegów. Tę sieć rozwijania kontaktów wspierają także formalne programy: Problem Solving Machine, program mentoringowy oraz Thank You Program wyróżniający najbardziej zaangażowanych w ponadstandardową współpracę pracowników.

Dlaczego firma tak dużo uwagi poświeca współdziałaniu i tzw. networkingowi wśród pracowników UBS w krakowskim biurze? „Współpraca osób zatrudnionych w PSC oraz ich zaangażowanie w projekty pozazawodowe ma ogromny wpływ na integrację pracowników, ale też przynosi wymierne efekty w pracy. Poszerzanie horyzontów oraz sieci kontaktów naszych pracowników przekłada się na poszerzanie portfolio projektów prowadzonych z biurami UBS w innych lokalizacjach. Po prostu możemy więcej ucząc się od siebie, a to wpływa na rozwój krakowskiego biura jako centrum usług biznesowych dla UBS. Dzięki temu biuro przejmuje nowe (coraz bardziej zaawansowane) projekty i zatrudnia kolejnych pracowników w Krakowie”, podsumowuje Monika Gawinecka, dyrektor ds. komunikacji. Stąd już tylko krok do kolejnej okazji, żeby świętować i tworzyć nowe wspólne ciekawe inicjatywy.

30 maja 2012 roku UBS Poland Service Centre otrzymało wyróżnienie w kategorii Doskonała Kampania Rekrutacyjna Offline w ogólnopolskim  konkursie Employer Branding Excellence Awards. Nagroda została wręczona podczas Konferencji Employer Branding  Management Summit w Warszawie.

 

O UBS Poland Service Centre (UBS PSC):

UBS jest jedną z wiodących instytucji finansowych oferujących globalnie usługi w trzech obszarach: zarządzania majątkiem, zarządzania aktywami oraz bankowości inwestycyjnej. Założone w 2007 roku biuro UBS PSC w Krakowie zatrudnia obecnie 400 specjalistów, którzy współpracują z zespołami UBS na świecie zapewniając im wsparcie w kluczowych obszarach tzw. nowoczesnych usług biznesowych. W krakowskim oddziale pracują już m. in. zespoły zarządzania ryzykiem, analizy rynkowej, raportowania finansowego i controllingu, a także dział prawny, IT, marketingu oraz jakości. Więcej informacji o firmie na stronie: www.ubs.com/polandcareers

]]>
Fri, 01 Jun 2012 18:59:35 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/42/Wewnetrzny_networking_recepta_na_rozwoj_biznesu
Matura 2012 - arkusze Trzymamy kciuki za Maturzystów!

]]>
Wed, 16 May 2012 14:38:46 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/41/Matura_2012__arkusze
Wrocław ma prawo do organizacji Europejskiej Stolicy Kultury 10 maja 2012 na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej w Brukseli przyznano Wrocławiowi prawo do organizacji Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. 

]]>
Thu, 10 May 2012 14:28:40 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/40/Wroclaw_ma_prawo_do_organizacji_Europejskiej_Stolicy_Kultury
Everyboard Festival - I edycja za nami Tegoroczna, premierowa edycja EveryBoard Festival w Karpacz przesza do historii zobaczcie jak było...
Szaleństwo różnego rodzaju desek, które opanowało Karpacz na weekend już za nami. Organizatorzy liczą na to, że impreza na stałe zagości na terenie Karpacza. Sprawdźcie jak bawił się Karpacz podczas minionego weekendu! 


 


źródło: UM Karpacz

]]>
Tue, 24 Apr 2012 19:09:53 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/39/Everyboard_Festival__I_edycja_za_nami
Spektakle w FORUM Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki

]]>
Wed, 14 Mar 2012 21:05:17 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/38/Spektakle_w_FORUM
Wystawa prac Agaty Bogackiej Tue, 13 Mar 2012 10:15:47 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/37/Wystawa_prac_Agaty_Bogackiej Apartamenty SKY TOWER Thu, 01 Mar 2012 19:31:06 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/36/Apartamenty_SKY_TOWER Zespół JetStream z Politechniki Wrocławskiej Już po raz czwarty zespół JetStream z Politechniki Wrocławskiej powalczy o tytuł najlepszego teamu konstruktorów lotniczych w ogólnoświatowym konkursie „SAE Aero Design”* w USA. W tym roku studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego staną do rywalizacji w 2 kategoriach - Micro i Regular.

]]>
Thu, 23 Feb 2012 14:36:48 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/35/Zespol_JetStream_z_Politechniki_Wroclawskiej
Koty z Wrocławskiego ZOO Fri, 17 Feb 2012 18:31:34 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/34/Koty_z_Wroclawskiego_ZOO Mistrzostwa Tańca w Nowej Rudzie Tue, 14 Feb 2012 13:28:37 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/33/Mistrzostwa_Tanca_w_Nowej_Rudzie Podarunki stworzone z miłością W sobotę, 11 lutego, w Pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej odbyły się zajęcia „Walentynkowe prezenty”. Podczas dwóch godzin warsztatowicze stworzyli upominki dla swoich najbliższych.

]]>
Mon, 13 Feb 2012 10:36:16 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/32/Podarunki_stworzone_z_miloscia
Inauguracja nowego stadionu WKS Śląsk Wrocław Sun, 30 Oct 2011 11:15:39 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/31/Inauguracja_nowego_stadionu_WKS_Slask_Wroclaw Gala boksu Wrocław - 10 września 2011 Sat, 10 Sep 2011 18:32:11 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/29/Gala_boksu_Wroclaw__10_wrzesnia_2011 Klitschko vs. Adamek - ważenie Fri, 09 Sep 2011 17:44:58 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/28/Klitschko_vs_Adamek__wazenie Konferencja Sky Tower Wed, 07 Sep 2011 15:28:03 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/27/Konferencja_Sky_Tower Konferencja przed walką Klitschko - Adamek Mon, 05 Sep 2011 17:56:25 Europe/Warsaw http://inwroc.pl/multimedia/artykul/26/Konferencja_przed_walka_Klitschko__Adamek