Luxury Villa in Mallorca

Data: 20-03-2017
Majorka to słoneczna, hiszpańska wyspa, największa w archipelagu Balearów. Łączy zarówno piękne widoki, ładną pogodę jak i krystalicznie czyste morze. Na Majorce każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
Nie ważne czy kochasz zwiedzanie, pływanie czy nurkowanie, wyspa oferuje wszystkie te atrakcje. Dodatkowo Majorka słynie z ekskluzywnych hoteli, które zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. Warto zastanowić się nad wyborem tego kierunku na wakacje i na własne oczy przekonać się o pięknie wyspy. 

Dlaczego Mallorca?

Mallorca, po Polsku Majorka, słynie z imponujących gór i urokliwych plaż. W odległości kilkudziesięciu kilometrów jej obraz zmienia się nie do poznania. Na południu zobaczymy zapierające dech w piersiach góry. Na północy będziemy mieli okazję skorzystać z wypoczynku na długich, szerokich i piaszczystych plażach. Wschód to z kolei w dużej mierze urokliwe zatoczki, w której odpoczywający mogą w pełni się zrelaksować. Wydawać by się mogło, że Majorka to tylko kolejny z popularnych kierunków wakacyjnych. Wbrew pozorom jednak oprócz komfortowych hoteli i pięknych plaż, jest tu wiele miejsc wartych zobaczenia i zwiedzenia. 
Cuevas del DrachCuevas del Drach (smocze jaskinie) to miejsce wyjątkowe. Położony w miejscowości Porto Cristo kompleks jaskiniowy jest ogromny i obejmuje także podziemne jeziorka o szmaragdowej wodzie, jak również największe jezioro podziemne w Europie, które można przepłynąć łódką. Przy nim też został zbudowany amfiteatr. Muzycy jednak nie stoją na scenie, ale swój koncert wykonują płynąc łodziami, na których stoi między innymi pianino. Efekt jest zdumiewający i niezapomniany. Samą jaskinię zwiedza się pieszo, schodząc coraz to bardziej w dół. Luxury Villa in Mallorca Imponujące stalaktyty i stalagmity zapierają dech w piersiach. Każdy kto już kiedyś był w podobnych jaskiniach jest pod wrażeniem wielkości i ilości pięknych skał. Podczas spaceru można wykonać niezliczoną ilość fotografii. Szczególny efekt tworzą jeziorka, w których odbijają się skały - często położone dużo niżej niż prowadzi szlak. Przez tysiące lat skałom został nadany wyjątkowy kształt. W Cuevas del Drach trudno znaleźć dwie takie same. W jaskini jest chłodno i wilgotno. Trzeba również uważać na ściekające ze skał kropelki wody. Miejsce jest w pełni naturalne i stanowi swojego rodzaju rezerwat przyrody. Dzięki temu, że smocze jaskinie są idealnie zachowane, codziennie mogą je odwiedzać setki turystów. Tym samym spokojnie da się zaryzykować stwierdzenie, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na Majorce.
InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl