Popularne mity o kuchni włoskiej

Data: 19-04-2016
Kuchnia włoska jest kuchnią niezwykłe popularną. W Polsce właściwie na każdym rogu znajdziemy albo włoską restaurację, albo małą pizzerię. To świadczy o popularności tego rodzaju jedzenia.
Jednak wraz z popularnością i rozrośnięciem się sieci lokali oferujących włoskie jedzenie, narosły mity na temat włoskiej kuchni. Okazuje się, że nie każdy restaurator odrabia lekcję z włoskiej kuchni, przez co bardzo często jemy coś, co uważamy za włoskie, ale to takie nie jest. Co gorsza, prawdziwy Włoch w naszym kraju może być naprawdę zaskoczony. Zobaczcie czym!
Tuczy
Pierwszy mit o kuchni włoskiej! W końcu wielu z nas jest przekonanych, że makaron tuczy, a na kolację, zamiast niego lepiej zjeść kanapkę. Niekoniecznie, bo makaron syci na dłużej, a z dodatkiem pesto i chudego mięsa będzie doskonałym daniem. Owszem są we włoskiej kuchni takie dodatki, które są mocno kaloryczne, ale jak sama nazwa wskazuje, są podawane w mniejszych ilościach. Jeśli uwielbiamy kuchnię włoską, ale dbamy o linię, po prostu wybierajmy te dania, które składają się głównie z lżejszych składników. Do tego organicznie nieco ser. Zdziwicie się, jak bardzo możecie schudnąć na takiej diecie.
Tylko pizza włoska poznań
Zapytajmy pierwszego przechodnia na ulicy: z czym kojarzy ci się kuchnia włoska? Co odpowie- z pizzą! Oczywiście, jest to danie znane i lubiane. Świeci triumfy w statystykach najpopularniejszych zamawianych dań oraz jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem imprezowym. Pizzę lubi właściwie każdy- dzięki mnogości dodatków, nie da się nią szczególnie znudzić. Można, by rzec, że pizza to jedzenie absolutnie idealne!
Cappuccino i makarony
Istnieje wiele innych mitów na temat kuchni włoskiej. Jednym z nich jest przekonanie, że włosi piją do każdego głównego posiłku cappuccino. Okazuje się, że nie koniecznie, szczególnie gdy preferują takie obficie posypane kakao.
Może to nie mit, ale wielu z nas lubiących kuchnie włoską uważa, że dobry makaron jest łatwy do przygotowania. W efekcie podajemy rozgotowany albo al dente. O zgrozo, zdarza się to nawet najlepszym restauracjom.
Popularna u nas pizza pepperoni zupełnie inaczej wygląda we Włoszech. Zdziwimy się, gdy zamiast pizzy z salami, dostaniemy włoski hit, czyli pizzę z papryką. Zobaczcie teraz, ile restauracji podaje tę pizzę źle.
Włoska restauracja to miejsce, które powinno prowadzić się z sumiennością. Warto znać też historię włoskiej kuchni, by oszczędzić sobie wpadek. Nie warto robić tego, co wszyscy- jak się często okazuje, nie jest to prawdziwa włoska kuchnia, ale fantazja na jej temat. Gdy chcemy spróbować najlepszej włoskiej kuchni, udajmy się po prostu do Włoch. Będziemy zdziwieni, jak niektóre dania zostały u nas zmienione i wypaczone. Pizzeria to świetne miejsce, gdy jest prowadzona z dbałością o detal. Niestety częściej znajdziemy tam dania bardziej udające włoskie niż nimi będące. Gdy posiadamy już pewną wiedzę na temat kuchni włoskiej, to postarajmy się lepiej wybierać miejsca, w których będziemy jeść- wystarczy tylko spojrzeć na menu, by wybrać dobrze.
InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl