E-dokumentacja medyczna we wrocławskich placówkach

21-12-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
E-dokumentacja medyczna we wrocławskich placówkach
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Ruszają prace nad uruchomieniem systemu elektronicznej dokumentacji medycznej w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Oprogramowanie pozwoli skrócić czas obsługi pacjentów i zmniejszyć koszty funkcjonowania placówki.

Wdrożenie systemu do elektronicznego gromadzenia i przekazywania danych jest możliwe dzięki wsparciu ze strony zarządu województwa, który dofinansował inwestycję kwotą blisko 8 mln zł.

E-dokumentacja zostanie wprowadzona nie tylko w szpitalu na Brochowie, ale również w dwóch innych placówkach, które dołączyły do projektu: Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu i Obwodzie Lecznictwa Kolejowego we Wrocławiu.

Nowy system poprawi jakość gromadzonej dokumentacji medycznej, zwiększy bezpieczeństwo informacji o pacjentach, skróci czas wprowadzania danych i zmniejszy ilość ewentualnych pomyłek. Projekt zakłada także stworzenie portalu pacjenta, który umożliwi przeglądanie historii wizyt i wyników badań.      
Koszt całej inwestycji wraz z zakupem niezbędnego sprzętu to ponad 10 mln zł, z czego blisko 8 mln zł zostanie sfinansowane ze środków przekazanych przez marszałka Cezarego Przybylskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska. System e-dokumentacji ma być uruchomiony w maju przyszłego roku. 

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl