III Forum Przemysłowe

19-12-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
III Forum Przemysłowe
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim odbyło się w Karpaczu III Forum Przemysłowe. W jego ramach odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy? Jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle? Jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki szukało ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zakończona trzecia edycja Forum Przemysłowego w Karpaczu było okazją do licznych dyskusji o kierunkach rozwoju europejskiego przemysłu.

– Dolny Śląsk przoduje w rankingach dotyczących m.in. tworzenia miejsc pracy czy skali nowych inwestycji, dlatego to idealne miejsce na organizację forum – mówił marszałek Cezary Przybylski. - Jednak problemy o których dyskutujemy dotyczą całego kraju, mierzymy się z nimi wszyscy.

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl