Rekordowy budżet na sport w 2017 roku!

05-12-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Rekordowy budżet na sport w 2017 roku!
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Blisko 21 mln zł przeznaczył w tym roku samorząd województwa na rozwój sportu w naszym regionie. W gali podsumowującej sportowy rok na Dolnym Śląsku wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

„Sportowe podsumowanie oraz sprawozdanie z realizacji zadań w roku 2017. Plany i zamierzenia na rok 2018 w województwie dolnośląskim” to temat przewodni dwudniowej konferencji, którą w czwartek wieczorem otworzyła wicemarszałek Iwona Krawczyk. Wzięli w niej udział przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz związków sportowych. Podczas konferencji podsumowane zostały najważniejsze projekty, w tym m.in. te dedykowane najmłodszym Dolnoślązakom: „Umiem pływać", „Szkolny Klub Sportowy" czy „Sprawny Dolnoślązaczek”. Zostały również przedstawione sportowe plany budżetowe na rok 2018 oraz propozycja zmian w regulaminie przyznawania stypendiów sportowych na 2019 r.


Na zakończenie pierwszego dnia konferencji, wręczone zostały Nagrody Sportowe Województwa Dolnośląskiego. W tym roku nagrody finansowe przyznano 40 sportowcom oraz 15 trenerom, którzy zostali uhonorowani za wyniki sportowe swoich zawodników, a także całokształt pracy szkoleniowej. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się między innymi: Paweł Fajdek, Maciej Bodnar czy Łukasz Kubot. 

− Nagrody dla zawodników są nie tylko wyrazem uznania za osiągnięte przez nich wyniki sportowe w roku 2017, ale także za promocję sportu i reprezentowanie Dolnego Śląska na arenie międzynarodowej. Kibicujemy naszym zawodnikom, doceniamy ich zaangażowanie i ogromny wysiłek, który podejmują każdego dnia. Dlatego korzystając z okazji wszystkim dolnośląskim sportowcom życzę wytrwałości w codziennych treningach oraz kolejnych sukcesów i medali – mówi marszałek Cezary Przybylski.


W sumie samorząd Dolnego Śląska przeznaczył w tym roku na nagrody rekordową kwotę ponad 230 tysięcy zł.


– Zakończenie roku to czas, kiedy możemy podsumować osiągnięcia naszych sportowców. Cieszy nas każdy ich dobry wynik. Wspieramy ich każdego roku przyznając nagrody i stypendia. Dolnośląscy sportowcy to wspaniała wizytówka naszego regionu – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.


Drugi dzień konferencji poświęcony był pracy warsztatowej. Jej uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych procedurom otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2018 roku lub w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl