Wymiana doświadczeń medycznych z Gruzinami

27-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Wymiana doświadczeń medycznych z Gruzinami
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
W ramach Porozumienia o Współpracy pomiędzy Województwem Dolnośląskim i Autonomiczną Republiką Adżarii prowadzimy wymianę ekspertów w zakresie medycyny.

Podczas wiosennej wizyty delegacji Adżarii na czele z Ministrem Zdrowia i Polityki Społecznej Panem Zaalem Mikeladze zaplanowano wizytę studyjną prof. Kakhabera Kashibadze* w celu wymiany doświadczeń w zakresie transplantologii. Lekarze specjaliści z Dolnego Śląska są szczególnie zainteresowani kwestią przeszczepów z udziałem żywych dawców w oparciu o praktykę Pana Profesora.

 

 

W dniach 4-13 listopada 2017 roku odbędzie się wizyta stażowa lekarzy specjalistów, kadry zarządzającej szpitali w Batumi oraz profesora Kashibadze we Wrocławiu. Lekarze poszczególnych specjalizacji będą przebywać w trzech dolnośląskich szpitalach: w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, Dolnośląskim Szpitalu im. T. Marciniaka oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

7 listopada Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku Województwa, również Prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej spotkał się z delegacją lekarzy z Gruzji i przedstawił im zasady organizacji i funkcjonowania samorządu lekarskiego na Dolnym Śląsku i w Polsce.

*Prof. Kakhaber Kashibadze – Ordynator Oddziału Chirurgii Regionalnego Szpitala Klinicznego w Batumi, Wydział Nauk Przyrodniczych i Medycyny Uniwersytetu Państwowego w Batumi, transplantolog.

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl