Zbliża się IV Dolnośląski Kongres Samorządowy we Wrocławiu

23-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Zbliża się IV Dolnośląski Kongres Samorządowy we Wrocławiu
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Już 23 listopada 2017 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbędzie się III Dolnośląski Kongres Samorządowy "Samorząd 2018. Partyjny czy bezpartyjny?", którego gospodarzem będzie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w IV Dolnośląskim Kongresie Samorządowym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w dniu 23 listopada 2017 roku (godz. 10.00) we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.


IV Dolnośląski Kongres Samorządowy będzie znakomitą płaszczyzną wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Weźmie w nim udział blisko 500 przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, dziennikarzy, przedsiębiorców, parlamentarzystów, aktywistów miejskich, działaczy organizacji pozarządowych oraz ekspertów. 

Obrady Kongresu odbędą się w trzech ścieżkach tematycznych. Celem debaty będzie zapoczątkowanie dyskusji na temat  przyszłości samorządu terytorialnego w kontekście obecnej sytuacji politycznej w kraju oraz wyzwań stojących przed naszą lokalną wspólnotą. W czasie debaty postaramy się odpowiedzieć między innymi na pytanie czy samorząd jest w stanie efektywnie funkcjonować bez partii politycznych.

W trakcie Kongresu będziemy dyskutować także o programie rozwoju ścieżek rowerowych na Dolnym Śląsku. Podczas paneli dyskusyjnych szczegółowo omówimy ponadto kwestie związane z bezpośrednim udziałem mieszkańców w „życiu” lokalnego samorządu. Porozmawiamy o roli i znaczeniu budżetu obywatelskiego, prawie obywateli do petycji czy funkcjonowaniu rad osiedli. 

Jestem przekonany, że IV Dolnośląski Kongres Samorządowy stanowić będzie wyjątkową szansę dla samorządowców z województwa dolnośląskiego do  rzeczowej rozmowy o przyszłości naszej wspólnoty lokalnej, jej perspektywach rozwoju, szansach i zagrożeniach. Liczę, że wrocławskie spotkanie stanie się ponadto okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz wypracowania wspólnych stanowisk w sprawach dotyczących polityki lokalnej.

Zapisy na obrady dokonujemy za pośrednictwem formularza dostępnego tu.


Z wyrazami szacunku

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego


źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl