Amerykanie z wizytą w Dolnośląskim Centrum Onkologii

22-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Amerykanie z wizytą w Dolnośląskim Centrum Onkologii
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Przedstawiciele fundacji M.D. Anderson działającej przy jednym z największych na świecie ośrodków onkologicznych w USA - odwiedzili Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Z Amerykanami spotkał się Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który odpowiada m.in. za ochronę zdrowia w naszym regionie.

Kilkuosobowa delegacja z Huston w USA przyleciała do Wrocławia w poniedziałek 13 listopada. Amerykanie spotkają się z dyrekcją DCO, obejrzą szpital i niedawno otwarte Centrum Chorób Piersi Breast Unit. – Chcielibyśmy zachęcić fundację M.D. Anderson do współpracy z naszym ośrodkiem leczenia onkologicznego – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego – To jest szansa nie tylko dla naszych pacjentów i całego regionu, ale też dla kadry DCO, która mogłaby się szkolić, dzięki grantom amerykańskiej fundacji - dodał Jerzy Michalak.


Przedstawiciele amerykańskiej fundacji, którzy mają ogromne doświadczenie w organizowaniu kampanii społecznych, obejrzą też prezentację o projekcie profilaktycznym DCO - „Onkologika”. Kampania edukacyjna dotycząca profilaktyki nowotworów „Onkologika” ruszy już wkrótce i ma objąć swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk. 

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl