Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Bolesławcu

14-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Bolesławcu
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, które odbyły się w Bolesławcu. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej za Ojczyznę w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja.

Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych razem z mieszkańcami udali się na bolesławiecki Rynek, gdzie złożyli wieńce i pieśni reprezentacyjnych Wojska Polskiego w wykonaniu miejskiej orkiestry.

Nasze najważniejsze, radosne Święto Niepodległości 11 Listopada, to rocznica wielkiego zwycięstwa, odzyskania utęsknionej i upragnionej przez Nas Polaków niepodległości. Dzisiaj szczególnie wyrażamy nasza patriotyczną dumę. Świętujemy Dzień, który powinien łączyć wszystkich Polaków, zarówno tych mieszkających w Rzeczypospolitej jak i poza Ojczyzną.

- Dzisiaj szczególnie wyrażamy nasza patriotyczną dumę. Świętujemy Dzień, który powinien łączyć wszystkich Polaków, zarówno tych mieszkających w Rzeczypospolitej jak i poza Ojczyzną - mówił w czasie święta marszałek Cezary Przybylski - Wspominając twórców odrodzonej w 1918 roku Polski, cieszmy się razem z naszej wolności i bądźmy wierni przekonaniu naszych przodków, że niepodległość Ojczyzny pozostaje dla każdego z nas i dla przyszłych pokoleń Polaków najwyższą wartością - dodał. 

Wspominając twórców odrodzonej w 1918 roku Polski, cieszmy się razem z naszej wolności i bądźmy wierni przekonaniu naszych przodków, że niepodległość Ojczyzny pozostaje dla każdego z nas i dla przyszłych pokoleń Polaków najwyższą wartością.

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl