Marszałek przyjął wizytę Ambasadora Francji

07-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Marszałek przyjął wizytę Ambasadora Francji
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego przyjął wizytę Pierre’a Lévy'ego, Ambasadora Francji w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyli też - reprezentując urząd marszałkowski - Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych, Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Anna Panenka z Wydziału Współpracy z Zagranicą. Jest to pierwsza oficjalna wizyta ambasadora Pierre’a Lévy u przedstawiciela Samorządu Województwa Dolnośląskiego, od momentu rozpoczęcia misji dyplomatycznej w Polsce we wrześniu 2016 r.

Wizyta we Wrocławiu  Pierre’a Lévy, Ambasadora Francji w Polsce jest związana z udziałem w uroczystym otwarciu centrum handlowego Wroclavia, w dniu 17 października. Inwestorem Wroclavii jest Unibail – Rodamco - firma w części  z kapitałem francuskim, specjalizująca się w inwestycjach w zakresie centrów handlowych, biur oraz centrów targowych i wystawienniczych. 

Spotkanie Marszałka z Ambasadorem posłużyło wzajemnemu poznaniu się i przedstawieniu Ambasadorowi zagadnień związanych z bieżącą sytuacją polityczną i gospodarczą Dolnego Śląska. 

Francuscy przedsiębiorcy chętnie inwestują w Polsce. Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, do największych inwestorów zaliczyć można banki Credit Agricole i Eurobank, których siedziby znajdują się we Wrocławiu, firmę Alstom oraz należący do grupy EDF Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, będący jednym z największych pracodawców we Wrocławiu.

Ponadto, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa przedsiębiorstwo Faurecia Legnica,  która zainwestowała już 182,6 mln złotych, natomiast w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa firma LUBATEX Sp. z o.o. z branży wyrobów tekstylnych o kapitale niemiecko-francusko-polskim.
Dolny Śląsk uważany jest za region bardzo atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych. Polityka władz samorządowych ukierunkowana jest na ułatwienie zagranicznym inwestorom wejścia na nasz rynek. Oprócz przejmowania udziałów w przedsiębiorstwach państwowych, największe światowe koncerny zdecydowały się także na budowę własnych fabryk od podstaw. Świadczy to o głębokim zaufaniu i przeświadczeniu, że Dolny Śląsk, to nie tylko atrakcyjne miejsce na budowę fabryk, ale także region bogaty w wysoko kwalifikowaną kadrę pracowniczą.

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl