Policjanci rozmawiali z seniorami w dniu ich święta

25-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Policjanci rozmawiali z seniorami w dniu ich święta
źródło: KMP Wrocław
15 września rozpoczęły się obchody święta seniora, czyli IX edycji Wrocławskich Dni Seniora, którym towarzyszy hasło „Senior brzmi dumnie!”. Ulicami Wrocławia przeszli uczestnicy Marszu Kapeluszy. Byli tam również i rozmawiali o bezpieczeństwie policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze rozdali seniorom blisko tysiąc ulotek ostrzegających przed oszustwami na tzw. „wnuczka” i na „policjanta”, w których łupem oszustów stają się niekiedy oszczędności całego życia.


Oprócz rozmów profilaktycznych i przekazywania ulotek, funkcjonariusze rozdali mnóstwo kamizelek odblaskowych oraz odblasków na rower. Seniorzy w rozmowach z policjantami często wspominali o bezpieczeństwie swoich wnuków, prosząc o odblaski również dla nich, dbając o bezpieczeństwo wnuków na drodze w kontekście nadchodzącej jesieni.


Wszyscy chętni mieli okazję obejrzeć policyjny radiowóz oraz porozmawiać z policjantami o swoich rozterkach i małych problemach.


Marsz rozpoczął się na placu Nowy Targ i tam też policjanci zorganizowali swoje stoisko. Następnie kolorowy korowód przeszedł ulicą Kotlarską, Szewską, Kurzy Targ, przez Rynek do sceny ustawionej na placu Gołębim, gdzie Prezydent Wrocławia wręczył seniorom symboliczne klucze do miasta.


W dzień inauguracji IX Wrocławskich Dni Seniora wrocławscy policjanci życzą wszystkim seniorom poczucia bezpieczeństwa, spokoju oraz dużo zdrowia.

 

źródło: KMP Wrocław

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl