Jak Polki spędzały tegoroczne wakacje

13-09-2017
|
Dodał: Anna Małkowska
Jak Polki spędzały tegoroczne wakacje
źródło:
Co trzecia Polka letni urlop zorganizowała sobie samodzielnie, ale korzystając z rad przyjaciół i znajomych. Ponad 70% Pań spędziła go w kraju, wydając najwięcej pieniędzy na rozrywki i zwiedzanie.

Jak wyglądały tegoroczne wakacyjne urlopy Polek, sprawdził serwis Prezentmarzeń pytając o letni wypoczynek 1620 respondentek.

Ponad 70% Pań biorących udział w badaniu serwisu, letni urlop spędzało w Polsce, 11% wyruszyło na zagraniczne wakacje, a 15% połączyło krajowy urlop z zagranicznym krótkim wypadem typu „city break”.

City break, czyli krótki wypad do innego miasta, to modny sposób na urlop i zauważalny trend w turystyce. Również w Polsce, już od kilku lat rośnie zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek podczas weekendowych wypadów do największych polskich miast. Wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od codzienności, pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania. –  komentuje Grzegorz Rożalski serwisu Prezentmarzeń.

Spośród 1620 zapytanych Polek, 27% Pań stwierdziło, iż jest zdecydowanie gotowych na spróbowanie nowej aktywności czy sportu ekstremalnego, a 27% rozważało taką możliwość. Tylko 11% Pań zadeklarowało, iż nie jest gotowych na doświadczenie mocnych emocji próbując ryzykownych sportów.

Ponad 44% kobiet stwierdziło, iż spędzało głównie urlop zwiedzając zabytki i odwiedzając popularne miejsca, a 29% próbując nowych aktywności i uprawiając sporty letnie. Tylko 27% Pań przyznało otwarcie, iż wakacje spędzało pasywnie leżąc na plaży i leniuchując.

Panie wybierając miejsce na letni urlop, zwracały największą uwagę na atrakcyjność turystyczną lokalizacji, dostępne rozrywki oraz na komfort i wygodę zakwaterowania. Co trzecia Polka odpoczywała w towarzystwie rodziny, co trzecia również w towarzystwie partnera, a 25% z przyjaciółmi lub znajomymi. Jedynie 6% pań zdecydowało się na samotne wakacje.

Wśród aktywności, które podczas tegorocznego lata cieszyły się największą popularnością, Panie najczęściej wymieniały parki rozrywki, następnie sporty powietrzne, wodne i za kierownicą.

Jak wynika z naszych obserwacji, z roku na rok więcej kobiet próbuje sportów ekstremalnych, szczególnie w okresie letnim. Polki są coraz odważniejsze i testują aktywności w powietrzu, w wodzie i za kierownicą. Jeszcze klika lat temu, kobiety głównie nabywały prezenty w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią. – mówi Grzegorz Rożalski serwisu Prezentmarzeń.

Jak pokazały wyniki badania wakacyjnych zwyczajów Polek, 38% respondentek najwięcej pieniędzy podczas letniego urlopu wydało na rozrywki, 32% na zwiedzanie, a 15% przeznaczyło większość budżetu na jedzenie i pamiątki.

*W materiale prasowym wykorzystano dane z analizy krzyżowej pochodzące z badania „Wakacyjne zwyczaje Polaków” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń. W badaniu uczestniczyło 1620 respondentek.

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl