Wielka inwestycja niemieckiego koncernu na Dolnym Śląsku!

03-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Wielka inwestycja niemieckiego koncernu na Dolnym Śląsku!
źródło: UM Województwa Dolośląskiego
Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego uczestniczył w ubiegły wczwartek uroczystości otwarcia nowoczesnego zakładu produkcyjnego niemieckiego koncernu Borgers, który zdecydował się na lokalizację inwestycji na Dolnym Śląsku.

Zakład koncernu Borgers, to kolejne miejsca pracy dla Dolnoślązaków i kolejny dowód na wielkie zaufanie inwestorów do rozwijania inwestycji właśnie w naszym regionie!

Siłą rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska jest przyjazny klimat inwestycyjny. Razem z prezesem koncernu, Wernerem Borgersem w towarzystwie jego rodziny marszałek Cezary Przybylski razem z pełnomocnikiem ds. kontaktów międzynarodowych Krzysztofem Bramorskim oglądali nowoczesne hale produkcyjne. 

Firma Borgers jest przykładem globalnego gracza, która swój sukces zawdzięcza zarówno doskonałej lokalizacji przedsięwzięcia, jak i kapitałowi ludzkiemu. Otwarcie nowej fabryki Borgers Polska. w Złotoryi,  znacząco wpłynie na ugruntowanie pozycji firmy na europejskich i światowych rynkach, a co najważniejsze zapewni lokalnym mieszkańcom kolejne miejsca pracy. Docelowo w nowej fabryce Borgers ma znaleźć zatrudnienie ponad 600 osób o różnym stopniu specjalizacji.


Ta wielka inwestycja pokazuje również, że Dolny Śląsk, jest miejscem przyjaznym dla dużych międzynarodowych korporacji. Warto u nas inwestować ze względu na dogodne warunki biznesowe, pomoc ze strony władz samorządowych,  rozwiniętą infrastrukturę a przede wszystkim potencjał intelektualny naszych mieszkańców. To właśnie kapitał ludzki jest jedną z najsilniejszych stron polskiej gospodarki, przyciągającą wiodących inwestorów z całego świata, takich jak firma Borgers. Świetnie przygotowani, zmotywowani, pragnący odnieść zawodowy sukces, wykształceni młodzi ludzie są największym atutem Dolnego Śląska. Bogaty rynek specjalistów jest bowiem podstawą rozwoju każdej firmy. 

źróddło: UM Województwa Dolośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl