Modernizacja szkoły w Brzegu Głogowskim dzięki środkom z RPO!

25-08-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Modernizacja szkoły w Brzegu Głogowskim dzięki środkom z RPO!
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Marszałek Cezary Przybylski wizytował remontowaną szkołę podstawową w Brzegu Głogowskim, która modernizowana jest dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Termomoderizacja wraz z generalnym remontem budynku szkoły w Brzegu Głogowskim w gminie Żukowice, to kolejny dobry przykład jak samorządy lokalne z sukcesem otrzymują dofinansowanie ze środków RPO.
- Środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego mają wspierać zrównoważony rozwój całego Dolnego Śląska. Środki nie mogą być przeznaczane tylko na inwestycje wielkomiejskie, ale też właśnie na takie jak tutaj w Brzegu Głogowskim. Jestem zaskoczony wielkością tej szkoły i tym, że ten obiekt 30 lat temu był budowany od podstaw w czynie społecznym. Tego typu inicjatywom należy przyklasnąć. Wspierać je i przeznaczać na to środki - powiedział marszałek Cezary Przybylski.
Łączna wartość inwestycji realizowanej obecnie w Brzegu Głogowskim i w przyszłym roku w szkole w Nielubi wynosi 5 mln zł. Dofinansowanie ze środków RPO to ok. 2,3 mln zł. Dzięki dotacji wyremontowane zostaną również obiekty Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi. Zakres prac obejmuje między innymi: wymianę częściową stolarki okiennej, drzwiowej, ocieplenie ścian i stropodachów, nowe pokrycia dachowe.
– Głównym zamierzeniem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji substancji szkodliwych do środowiska poprzez realizację prac polegających na termomodernizacji wraz z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii w postaci powietrznych pomp ciepła i montażu paneli fotowoltaicznych dla budynków – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl