Kolejne inwestycje w lepszą edukację

26-07-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Kolejne inwestycje w lepszą edukację
źródło: UM Województwa Dolnośląskiego
Ponad 3,5 mln złotych z samorządu województwa trafiło do Głogowa i gminy Głogów na inwestycje w edukację. Pieniądze te pozwolą rozbudować Zespół Szkół w Serbach i doposażyć filię Miejskiego Żłobka Integracyjnego.

We wtorek 18 lipca marszałek Cezary Przybylski podpisał umowy na przekazanie pieniędzy z prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem oraz Joanną Gniewosz, wójtem gminy Głogów. Wsparcie ze strony województwa to w sumie ponad 3,5 mln zł, dzięki którym zostaną zrealizowane dwa ważne projekty, poprawiające warunki edukacji. 

 

Pierwszą z inwestycji, która otrzymała dofinansowanie, jest rozbudowa i modernizacja Zespołu Szkół i Przedszkola przy ul. Ogrodowej w Serbach. W ramach prac zaplanowano m.in. budowę łącznika i sali gimnastycznej oraz dodatkowego piętra na którym znajdzie się 6 nowych sal lekcyjnych. Nowa część szkoły będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – znajdzie się tam odpowiednia toaleta oraz winda. 

 

- Przekazane przez samorząd środki pozwolą dofinansować nie tylko prace budowlane, ale również  zakup nowoczesnego wyposażenia do sal matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, integracji sensorycznej oraz nowych mebli szkolnych do pozostałych klas – dodaje Cezary Przybylski.

 

Prace nad rozbudową mają zakończyć się w grudniu 2018 roku. Ich łączny koszt to ponad 6,7 mln zł, z czego 3,3 mln zł pochodzi ze środków przyznanych przez zarząd województwa.

 

Drugim projektem, który otrzymał wsparcie marszałka, są prace adaptacyjne na potrzeby filii Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Głogowie i zakup potrzebnego wyposażenia (m.in. mebli, zabawek, pomocy dydaktycznych). Dzięki tej inwestycji w mieście zostanie utworzonych 31 nowych miejsc opieki nad najmłodszymi. Żłobek przyjmie pierwsze maluchy już we wrześniu tego roku. Koszt wszystkich prac to ponad 193 tys. zł, a kwota dofinansowania wynosi blisko 165 tys. zł. 

 

Jak podkreślił prezydent Rafael Rokaszewicz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 Głogów otrzymał na swoje projekty ponad 37 mln zł. 

 

źródło: UM Województwa Dolnośląskiego

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl