Bezpieczne wakacje z Policją, czyli jak unikać sytuacji mogących stworzyć zagrożenie

24-07-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Bezpieczne wakacje z Policją, czyli jak unikać sytuacji mogących stworzyć zagrożenie
źródło: KMP Wrocław
Policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zostali zaproszeni do Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży ,,Źródełko’’ w Leśnicy. Rozmawiano o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny, m.in. podczas spotkań z przyjaciółmi, jak i w chwilach poświęconych na rozmowy w internecie.

Zajęcia w „ Zródełu” prowadziła mł. asp. Justyna Szeglowska. Policjantka rozmawiała z uczestnikami o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, gdy uczniowie mają go w nadmiarze. Podczas wakacji szczególnie ważne jest więc bezpieczeństwo nad wodą.


Należy więc korzystać ze strzeżonych zbiorników, gdy naszego bezpieczeństwa pilnuje ratownik . Kąpiele w miejscach zabronionych, czyli rzekach, stawach to zawsze ryzyko utraty zdrowia i życia. Nierówne, muliste dno, roślinność mogą wywołać panikę, duży stres i być przyczyną utraty życia, nawet jeżeli w danym miejscu nie jest głęboko.


Istotnym elementem prelekcji było także omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach. Dzieciom i młodzieży wyjaśniono w jakich miejscach przechodzenie przez jezdnię jest po prostu bezpieczne i jak należy poruszać się po drogach pozbawionych chodników i przejść dla pieszych. Policjantka wyjaśniła również dlaczego jeżdżąc rowerem należy mieć założony kask.


Sprawą oczywistą jest sprawny hamulec i światła odblaskowe zamocowane na jednośladzie.


Wychowankowie Centrum, dowiedzieli się także, jak bezpiecznie spędzać czas wolny przebywając w domu, zwłaszcza pod nieobecność rodziców. Dużo rozmawiano o internecie, popularnych komunikatorach i przemocy, która może występować także
w świecie wirtualnym.


Mł. asp. J. Szeglowska, pokazała także w jaki sposób należy się zachowywać
w kontakcie z agresywnym zwierzęciem.


Omówiono również sposób prawidłowego przekazania policjantom i służbom ratunkowym informacji o zaistniałym zdarzeniu. Uczestnicy spotkania otrzymali od Policji kamizelki odblaskowe i książeczki edukacyjne. Wszystkim wykonano również pamiątkowy odcisk palca.


Wspólnie z Policją zajęcia przeprowadzili również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.


źródło: KMP Wrocław 

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl