Wrocławskie uczelnie promują się w Kijowie

14-04-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Wrocławskie uczelnie promują się w Kijowie
źródło: UM Wrocław
Największe wrocławskie szkoły wyższe prezentują się na targach edukacyjnych „Education abroad” w Kijowie w ramach projektu Teraz Wrocław. Koordynatorem projektu jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Dwudniowe targi edukacyjne „Education abroad” w Kijowie to największa tego typu impreza na Ukrainie. Podczas targów do studiów we Wrocławiu zachęcają przedstawiciele m.in. Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

– Jak co roku nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ukraińskich kandydatów, rodziców, przedstawicieli organizacji polonijnych i młodzieżowych – informuje Przemysław Chłoń z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Młodzież interesowała się ofertą kierunków studiów, możliwością znalezienia zatrudnienia we wrocławskich firmach. Wiele osób podjęło już naukę polskiego i przygotowuje się do rekrutacji na ten rok.

To kolejna odsłona projektu Teraz Wrocław. Zakłada on nie tylko promocję wrocławskich szkół wyższych wśród młodych ludzi m.in. na Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Osoby, które zdecydują się na studia we Wrocławiu, mogą liczyć na pomoc w kompletowaniu dokumentów, korzystają z kursów językowych i innych form wsparcia.

Dzięki projektowi w ciągu kilku lat na studia do Wrocławia przyjechało wielu młodych ludzi zza wschodniej granicy – dzisiaj w stolicy Dolnego Śląska kształci się kilka tysięcy Ukraińców, Białorusinów, Rosjan.

źródło: UM Wrocław

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl