Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna TALENT – wstęp wolny

21-03-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna TALENT – wstęp wolny
źródło: UM Gliwice
O tym, jak wspierać edukację utalentowanych i kreatywnych uczniów, rozmawiać będą uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej TALENT – 20-21 marca 2017 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Wezma w niej udział nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele biznesu i środowiska akademickiego.

Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna TALENT organizowana jest przez Departament Edukacji UM Wrocławia i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach Akademii Talentów i Uzdolnień, projektu powołanego w 2015 r. przez Departament Edukacji. 

Akademia Talentów i Uzdolnień służy rozwojowi dzieci i młodzieży dzięki pomocy: diagnostycznej, metodycznej i merytorycznej nauczycieli, mentorów oraz ekspertów, ale również innych specjalistów z szeroko rozumianego środowiska edukacyjnego Wrocławia.

Eksperci i debata oksfordzka

Konferencja ma być platformą wymiany wiedzy między nauczycielami, dyrektorami, wykładowcami i specjalistami z zakresu kreatywności rozumianej jako: strategia uczenia (się) uczniów, innowacyjne rozwiązania w kształceniu współczesnego pokolenia dzieci i młodzieży, sposobów rozwijania kompetencji kluczowych XXI w. Podczas wykładów, prezentacji, dyskusji promowane będą dobre praktyki, wykładowcy dzielić się będą doświadczeniem w obszarze nowatorskich rozwiązań edukacyjnych.

W pierwszym dniu konferencji eksperci – przede wszystkim nauczyciele i pedagodzy – podzielą się wiedzą na temat potrzeb edukacyjnych uczniów uzdolnionych i kreatywnych, o wysokich potencjałach w rozmaitych dziedzinach. Bedzie także mowa o współpracy szkoł z rodzicami takich uczniów.

Dzień zakończy debata oksfordzka prowadzona przez gimnazjalistów i licealistów, której tezą jest Wrocław jako kolebka start-upów.

Polsko-amerykańskie doświadczenia edukacyjne

Podczas drugiego dnia konferencji zaprezentowane zostaną rezultaty pilotażowego programu „Lekcje twórczości – twórcze rozwiązywanie problemów w praktyce”, realizowanego w ponad stu przedszkolach i szkołach Wrocławia. Wspólnie z gośćmi – wykładowcami z USA – uczestnicy poszukiwać będą odpowiedzi na pytania dotyczące wyzwań edukacji przyszłości.

Udział w konferencji jest bezpłatny – rejestracja uczestników odbywać się będzie na miejscu, we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym, ul. Wystawowa 1, od godz. 8.30. Każdy dzień konferencyjny kończy się o godz. 15.00.

źródło: UM Wrocław

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl