Był w boliwijskim więzieniu, teraz chce wydać książkę

13-02-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Był w boliwijskim więzieniu, teraz chce wydać książkę
źródło: UM Wrocław
Ponad rok temu pisaliśmy o kreatywnym wrocławianinie, który postanowił pomóc dzieciom z małego meksykańskiego przedszkola i dzięki wsparciu internatów świetnie sobie z tym poradził.
Paweł Wilk, absolwent wrocławskiego Uniwersytetu, jest zauroczony Ameryką Łacińską. Swoje przygody i wrażenia z tamtych rejonów postanowił opisać w książce. Ale jak to w takich razach bywa, wydanie takiej publikacji trochę kosztuje…

Dokładnie 3000 zł – tyle brakuje Pawłowi do sfinansowania swojego literackiego przedsięwzięcia. Postanowił więc odwołać się ponownie do ofiarności internautów i zamieścił prośbę o wsparcie na portalu PolakPotrafi. Książka będzie niosić tytuł „Wilk w Krainie Latynosów" – to „opowieść o przygodach, jakie przeżyłem podczas pobytu w Boliwii oraz podróży po Peru i Meksyku” – mówi Paweł Wilk.

Pierwsza na trasie spotkań z Ameryką Południową była Brazylia. To wówczas zachwycił się zwłaszcza latynoską kulturą. Na tyle, że już w kolejnym roku wyjechał do Boliwii, gdzie postanowił osiąść na dłużej. Przez ponad pół roku mieszkał w La Paz i pracował jako asystent wychowawców w… zakładzie karnym dla młodych mężczyzn. Poznał więc codzienne życie w Ameryce Łacińskiej nie tylko od tej najładniejszej, turystycznej strony. Potem był Meksyk i wspaniała akcja pomocy dla tamtejszego przedszkola, którą szerzej opisywaliśmy na łamach portalu (patrz także linki poniżej). W tym roku natomiast Paweł zwiedzał Peru – poznając codzienne życie mieszkańców Limy, a także m.in. wspaniałości peruwiańskiej dżungli.

Szkoda byłoby zmarnować tak piękny dorobek poznawczy – Paweł o tym wie, więc jego pomysł napisania i wydania książki, by podzielić się własnymi przeżyciami z dalekich podróży, jest godny i pochwały, i wsparcia. A na co mogą liczyć przyszli czytelnicy „Wilka w Krainie Latynosów"? Dowiedzą się m.in.:

 • jak od środka wygląda boliwijskie więzienie,
 • w jaki sposób latynoscy skazańcy świętują karnawał,
 • co może przytrafić się w drodze do amazońskiej dżungli,  
 • jak własnoręcznie zmodernizować meksykańskie przedszkole,
 • jak przez pół świata przewieźć dziewięć kilogramów relikwii,
 • czym dla Peruwiańczyków jest śmierć,
 • jak wygląda tradycyjne wesele w Boliwii,
 • co zrobić, by obejrzeć mecz na najwyżej położonym stadionie świata,
 • jak na meksykańskiej plaży zadrzeć z kolumbijskim gangiem,
 • czy w drodze do toalety można spotkać kajmana,
 • jak zaprzyjaźnić się z kolumbijskim przemytnikiem kokainy.

Nie da się zaprzeczyć – to ekscytujące treści. Dlatego popieramy działania Pawła i zachęcamy razem z nim do finansowego wsparcia jego projektu na PolakPotrafi.pl, gdzie pojawiło się już 425 zł, a do końca zbiórki jest jeszcze 40 dni.

Te 3000 zł, które uda się zebrać, zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów wydania 1000 egzemplarzy książki (ok. 180 stron), czyli na opracowanie (prace redakcyjne, korekta, skład oraz łamanie), druk i oprawę.

źródło: UM Wrocław

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl