Kampania „Wrocław na językach świata” – zostań wolontariuszem

23-08-2016
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Kampania „Wrocław na językach świata” – zostań wolontariuszem
źródło: UM Wrocław
Masz trochę wolnego czasu, znasz dobrze język polski i chciałbyś podzielić się jego znajomością z obcokrajowcem mieszkającym we Wrocławiu? A przy okazji poznać ciekawych ludzi i pomóc wykreować modę na język polski?

Jeśli tak, to niedługo masz okazję. 19 września rusza kampania społeczna „Wrocław na językach świata”, do której poszukiwani są wolontariusze.

Działania kampanii „Wrocław na językach świata” skierowane są do mieszkańców, którzy chcieliby poznać swoich sąsiadów pochodzących z różnych krajów. Z samej Ukrainy, mieszka i pracuje we Wrocławiu ponad 50 tys. przyjezdnych.

Dla każdego cudzoziemca

19 września we Wrocławiu rozpocznie się kampania społeczna, w ramach której wszyscy zainteresowani obcokrajowcy będą mieli możliwość podniesienia swoich kwalifikacji w posługiwaniu się językiem polskim. Lepsza znajomość języka ułatwi im korzystanie z oferty miasta, a z kolei wrocławianom umożliwi angażowanie się w proces integracji cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu.

Dla każego cudzoziemca zostanie wyznaczony jego polski partner, z którym będzie ćwiczył język polski. Spotkania językowe odbywać się będą w tandemie: Polak-obcokrajowiec, w wyznaczonych miejscach na terenie miasta udostępnianych przez partnerów kampanii. Mogą to być np. kluby, kawiarnie, biblioteki miejskie, galerie handlowe itp.

W tandemach organizatorzy stawiają na kameralną atmosferę sprzyjającą poznaniu nie tylko języka polskiego, ale również ciekawych, osób oraz tego, co we Wrocławiu najlepsze.

Dlatego poszukują wolontariuszy – wrocławian chcących podzielić się z obcokrajowcami znajomością języka polskiego oraz osób chcących podwyższyć swoje umiejętności językowe.

Jeżeli chcesz włączyć się w opisane działania, zgłoś się i przyłącz do wspólnego kreowania mody na język polski we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie - www.wnjs.pl

Kontakt: 71 782 35 17, fax 71 782 35 12 , 576 119 521 , 576 142 148, e-mail : kontakt@wnjs.pl

źródło: UM Wrocław

InWroc.pl InSilesia.pl Graviteo Encja.com inNews.pl